Tipp: 1.
- A nátha valójában egy olyan meghűlés, amely utat nyit a már meglévő kórokozóknak. Legjobb megelőzője az alvás, a kipihent s kellően regenerálódott szervezet. Ne sajnálja az időt az alvásra, kivált, ha érzi, csökken a teljesítőképessége…
- Közösségbe ne járjunk, de ez nem jelenti azt, hogy be kell zárkóznunk: tartózkodjunk minél többet a friss levegőn, kivált, ha süt a nap. Végezzen testgyakorlatokat a szabad levegőn. Mozogjon sokat a friss levegőn! Azért, mert már nem olyan szép az idő, semmiképp se üljön a szobában! Nem azért lesz náthás, mert hideg van, hanem mert ilyenkor csökken a szervezetünk védekezőképessége – télen ugyanis kevesebb a fény, és nem eszünk annyi gyümölcs- és zöldségfélét sem.
- Öltözködjön rétegesen! Egyáltalán nem ciki megfogadni ezt az ódivatú tanácsot, hiszen a túl meleg és a túl lenge ruha is a vírusok, és baktériumok javára dolgozik – különösen a kisgyerekeknél! Ha hideg van, mindig hordjon sálat, de ne takarja el a száját (és gyermekekéét se), mert a lecsapódott nedves leheleten csak a már megtelepedett kórokozókat lélegzi be újra!
- Ha teheti, és ha orvosa nem tiltja, szaunázzon is. Így szoktathatja szervezetét a hirtelen hőmérséklet-változáshoz. A forró levegő és a hideg víz váltogatása ugyanis nagyon jót tesz az immunrendszernek, segít a szív egészségének megőrzésében, az izzadással pedig a felesleges méreganyagoktól is megszabadulhat. Figyelem: magas láz vagy gyulladásos betegségek, nyílt sebek esetében a szaunázás nem ajánlott!
- A nyers vöröshagyma rágcsálása csodákat művelhet…, csak legyen kéznél elég zsebkendő. Ha tehetjük, együnk vacsorára fokhagymát, ami természetes antibiotikumot tartalmaz.
- A sok váladék képződésével járó köhögéskor nyákoldó hatású szereket javallott alkalmazni, hogy a váladék híguljon, és könnyebben ürüljön ki. Hatásos lehet a mentolt, eukaliptusz olaját, kámfort tartalmazó szerek inhalálása. Ám óvakodjunk a túlzásba vitt gőzöléstől: ez az orr nyálkahártyáját megduzzaszthatja, így az orrjáratokat szűkíti, ami akár arcüreggyulladást is eredményezhet.
- Orrcseppként ajánlható a fiziológiás sóoldat (otthon úgy készíthető, hogy a vízbe annyi sót szórunk, mintha leves készülne) és az erősre főzött kamillatea. Nyugtat, fertőtlenít és érszűkítő hatású.
- A fertőzések terjedésének valószínűsége csökkenthető zsebkendőhasználattal a köhögésnél és a tüsszentésnél. Ez egy egyszerű szabály, de gondoljon bele, mikor látta utoljára embertársát zsebkendőbe köhögni, tüsszenteni…
- Jótékonyak a gargarizáló cseppek, a szopogatós fertőtlenítőtabletták, valamint a gyógyteák. A kerti kakukkfű kivonatait tartalmazó teák, illóolajok például köhögést csillapító, köptető, hurutoldó, szélhajtó, emésztésjavító, görcsoldó hatásúak. Hűvös időben mindig jól esik egy pohár tea – hogy elkerüljön a nátha.
- Igyon gyógyteát! Most próbáljon ki egy speciális keveréket!
- Keverjen össze 20-20 gramm bodzavirágot, magmentes csipkebogyót és citromfüvet, valamint 40 gramm málnalevelet. A keverékből 3 púpozott evőkanálnyit öntsön le egy liter forró vízzel, és hagyja állni öt percig. A fentieken kívül segítenek a meghűlés megelőzésében az édesköményből, hársfavirágból, kankalingyökérből, zsályalevélből, kakukkfűből, és kamillából készült keverékek is.
Tipp: 2., Tipp: 3.
Kérem keressen meg:
Bodorné Judit
juditbodorne@gmail.com vagy +36-70-201-3318
életmód - mozgás - ásványi anyag és vitamin pótlás - súlykontroll
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése